Trofeistyka

Wycena medalowa

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 19 maja 2005 w sprawie sposobu wyceny oraz ewidencji trofeów łowieckich (tekst w dziale akty prawne), wstępnej i ostatecznej wyceny trofeów dokonują komisje powołane przez Polski Związek Łowiecki według formuł obowiązujących w CIC.

INSTRUKCJA WYCENY TROFEÓW – przeczytaj

  1. karta wyceny czaszek drapieżników
  2. karta wyceny medalowej oręża dzika
  3. karta wyceny medalowej parostków sarny rogacza
  4. karta wyceny medalowej łopat daniela
  5. karta wyceny medalowej wieńca jelenia szlachetnego

Ranking trofeów

Ranking obejmuje najlepsze trofea pozyskane na terenie Okręgu Olsztyńskiego PZŁ przez myśliwych krajowych i zagranicznych. Klasyfikacja obejmuje zarówno wyceny wstępne (trofea pozyskane przez myśliwych zagranicznych) jak i ostateczne.

Lp.

Imię i nazwisko  myśliwego lub posiadacza trofeum

Koło Łowieckie

Nadleśnictwo

Rok

Pkt CIC

Medal

1.

Ryszard Mazurek

OHZ

Łańsk

1972

269,04

Brązowy

2.

Józef Kaliński

260,85

Brązowy

Lp.

Imię i nazwisko i myśliwego lub posiadacza trofeum

Koło Łowieckie

Nadleśnictwo

Rok

Pkt CIC

Medal

 1.

Leszek Makulski

im. Ejsmonda Ol-n

Górowo Ił.

1976

243,78

Złoty

2.

Henryk Maziuk

im. Ejsmonda Ol-n

Górowo Ił.

1993

242,06

Złoty

 3.

Darz Bór Olsztyn

Darz Bór Ol-n

Mrągowo

2016

240,71

Złoty

4.

Grzegorz Majchrzak

Bór Wipsowo

Wipsowo

2017

234,57

Złoty

5.Zdzisław Nowak

Leśnik St. Jabłonki

Mrągowo

1970

232,87

Złoty

6.

Włodzimierz Kościński

Knieja Olsztyn

Wichrowo

2014

230,79

Złoty

7.

Hubert Krasula

Jeleń Szczytno

Korpele

2014

230,55

Złoty

8.

Józef Rogóż

                  –

Górowo Ił.

1957

229,21

Złoty

9.

Marian Czarnecki

Muzeum PZŁ

Strzałowo

1960

229,16

Złoty

10.

Henryk Fiołek

Ponowa Biskupiec

Mrągowo

1982

228,56

Złoty

Lp.

Imię i nazwisko  myśliwego lub posiadacza trofeum

Koło Łowieckie

Nadleśnictwo

Rok

Pkt CIC

Medal

1.

Klaus Band Hasseistrom

Łabędź Małdyty

Dobrocin

2014

185,33

Złoty

2.

Tadeusz Janiszczak

Łabędź Małdyty

Dobrocin

2009

185,11

Złoty

3

Joakim Randroup

Daniel Bartoszyce

Bartoszyce

2009

185,07

Złoty

4

Andrzej Sołodko

Dzik Bartoszyce

Bartoszyce

2012

181,71

Złoty

5

Jan Neugebauer

Daniel Bartoszyce

Bartoszyce

2012

180,78

Złoty

6

Wiesław Kaczmarek

Wiewiórka Korsze

Srokowo

2010

179,14

Srebrny

7

Józef  Nowicki

Szarak Bartoszyce

Bartoszyce

2014

178,38

Srebrny

8

Krzysztof Ołdziejewski

Daniel Bartoszyce

Bartoszyce

2009

178,22

Srebrny

9

Volker Puschmann

Wiewiórka Korsze

Srokowo

2016

178,14

Srebrny

10

Klaus Dieter Schneider

Wiewiórka Korsze

Srokowo

2015

177,36

Srebrny

Lp.Imię i nazwisko myśliwego lub posiadacza trofeumKoło ŁowieckieNadleśnictwoRokPkt CICMedal
1.Radosław OrpikSzarak BartoszyceBartoszyce2009186,78Złoty
2.Radosław OfierskiKaczor Dobre M.Wichrowo2015162,65Złoty
3.Robles Valentin BetetaOHZ ZałuskiNidzica2005162,63Złoty
4.Andrzej PapierzLeśnik St. JabłonkiDobrocin2013160,18Złoty
5.Bogusław WojsiatBartoszyce1980159,83Złoty
6.Mariusz ZegaŁabędź MałdytyDobrocin1995159,5Złoty
7.Władysław KowieskiLis OstródaOlsztynek1966159,35Złoty
8.Udo GuethmannKaczor KętrzynSrokowo2013158,65Złoty
9.Leszek TomaszewskiDzięcioł MiłomłynMiłomłyn2001157,47Złoty
10.Józef KalińskiWiewiórka KorszeSrokowo2001156,57Złoty

 

Lp.

Imię i nazwisko  myśliwego lub posiadacza trofeum

Koło Łowieckie

Nadleśnictwo

Rok

Pkt CIC

Medal

1.

Piotr Żukowski

Grunwald Ostróda

Olsztynek

1993

208,90

Złoty

2.

Wiesław Jabłoński

Grunwald Ostróda

Olsztynek

1992

208,30

Złoty

3.

Ryszard Ziemblicki

Grunwald Ostróda

Olsztynek

1993

201,85

Srebrny

4.

Zdzisław Perkowski

Grunwald Ostróda

Olsztynek

1993

196,15

Srebrny

Lp.

Imię i nazwisko i myśliwego lub posiadacza trofeum

Koło Łowieckie

Nadleśnictwo

Rok

Pkt CIC

Medal

 1.

Edward Turek

Łoś Mrągowo

Mrągowo

2018

338,60

Brązowy

Lp.

Imię i nazwisko  myśliwego lub posiadacza trofeum

Koło Łowieckie

Nadleśnictwo

Rok

Pkt CIC

Medal

 1.

 Zenon Byl

 Szarak Bartoszyce

 Bartoszyce

 2000

 136,05

 Złoty

2.

Władysław Sadżuga

Leśnik Górowo Ił.

Górowo Ił.

1975

134,20

Złoty

 3.

 Leszek Puczkowski

 Słonka Srokowo

 Srokowo

 2010

 129,10

 Złoty

4.

Wiesław Wysiecki

Bekas Gdańsk

Miłomłyn

2017

128,95

Złoty

 5.

 Hieronim Popko

 Wipsowo

 1976

 128,75

 Złoty

6.

Waldemar Konopka

Kudypy

Kudypy

2018

128,35

Złoty

 7.

 Władysław Mordwa

 Ostoja Warszawa

 Wielbark

 1992

 128,30

 Złoty

 8.

 Mieczysław Targoński

 Wrzos Olsztyn

 Kudypy

 2003

 128,30

 Złoty

 9.

 Konstanty Jasiukiewicz

 Czajka Biskupiec

 Wipsowo

 1979

 127,80

 Złoty

 10.

 Jacek Szydło

 Głuszec Olsztyn

 Kudypy

 2008

 127,70

 Złoty

Lp.

Imię i nazwisko  myśliwego lub posiadacza trofeum

Koło Łowieckie

Nadleśnictwo

Rok

Pkt CIC

Medal

1.

Wit Juśkiewicz

Drwęca Ostróda

Jagiełek

2013

25,96

Złoty

2.

Radosław Pieńkowski

Żuraw Ruciane Nida Piecki

Strzałowo

2020

25,32

Złoty

3.

Ryszard Tylus

Darz Bór Olsztyn

Mrągowo

2015

25,23

Złoty

4.

Tadeusz Budny

Drwęca Ostróda

Olsztynek

2009

25,21

Złoty

5.

Ryszard Tylus

Darz Bór Olsztyn

Mrągowo

2014

25,19

Złoty

6.

Adam Duczek jr.

Kudypy Olsztyn

Kudypy

2016

25,17

Złoty

7.

Władysław Kluczkowski

Batalion Omin

Olsztynek

2015

25,16

Złoty

8.

Radosław Pieńkowski

Żuraw Ruciane Nida Piecki

Strzałowo

2020

25,14

Złoty

9.

Tomasz Machaszewski

Łabędź Iława

Iława

2016

25,14

Złoty

10.

Tomasz Kopaniec

Odyniec Mrągowo

Mrągowo

2009

25,13

Złoty

Lp.

Imię i nazwisko  myśliwego lub posiadacza trofeum

Koło Łowieckie

Nadleśnictwo

Rok

Pkt CIC

Medal

1.

 Jacek Pupek

Żuraw Ruciane-Nida Piecki

 Strzałowo

2017

 24,45

Złoty

2.

Błażej Cymerman

Leśnik Lidzbark W.

Górowo Ił.

2015

24,36

Złoty

3.

Damian Kuźmiak

Łabędź Iława

Iława

2013

24,31

Złoty

4.

Andrzej Cymerman

Lęśnik Lidzbark W.

Bartoszyce

2018

24,23

Złoty

5.

Adam Rudnicki

im. Ejsmonda Ol-n

Wipsowo

2013

23,93

Złoty

6.

Arkadiusz Nieć

Jeleń Giżycko

Srokowo

2013

23,91

Złoty

7.

Kazimierz Górski

Łoś Iława

Iława

2006

23,91

Złoty

8.

Tomasz Kopaniec

Odyniec Mrągowo

Mrągowo

2006

23,80

Złoty

9.

Michał Jaroszyński-Wolfram

Odyniec Mrągowo

Mrągowo

2014

23,73

Złoty

10.

Robert Sawiniec

 –

2001

23,71

Złoty

Lp.

Imię i nazwisko  myśliwego lub posiadacza trofeum

Koło Łowieckie

Nadleśnictwo

Rok

Pkt CIC

Medal

1.

Radosław Pieńkowski

Żuraw Ruciane Nida Piecki

Strzałowo

2020

21,98

Złoty

2.

Łukasz Romanowicz

Darz Bór Olsztyn

Wipsowo

2016

21,22

Srebrny

3.

Kuształa Grzegorz

Knieja Olsztyn

Wichrowo

2016

20,97

Brązowy

4.

Tomasz Kopaniec

Odyniec Mrągowo

Mrągowo

2006

20,93

Brązowy

5.

Radosław Pieńkowski

Żuraw Ruciane Nida Piecki

Strzałowo

2020

20,71

Brązowy

6.

Łukasz Jędrych

Wrzos Lidzbark W.

Bartoszyce

2010

20,64

Brązowy

 7.

 Michał Jaroszyński Wolfam

 Odyniec Mrągowo

 Mrągowo

 2014

 20,60

 Brązowy

8.

Robert Sawiniec

                –

              –

      –

20,51

Brązowy