Zarząd okręgowy

 

Michalak Dorota
Przewodnicząca Zarządu Okręgowego
Łowczy Okręgowy

Od 2002 roku jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Od 2008 roku posiada uprawnienia selekcjonerskie, a od 2015 roku posiada uprawnienia lektora do prowadzenia szkoleń w dziedzinie etyki, tradycji i kultury. Jest członkiem Koła Łowieckiego „Wrzos” w Lidzbarku Warmińskim, gdzie w latach 2021-2023 była jego prezesem oraz członkiem Wojskowego Koła Łowieckiego „Daniel” w Bartoszycach. Za pracę na rzecz łowiectwa została odznaczona Srebrnym i Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej, oraz Medalem Św. Huberta. Od 2003 roku jest członkiem Zespołu Sygnalistów Myśliwskich KLANGOR. W latach 2015 – 2020 była Przewodniczącą Komisji Tradycji Łowieckich. Od 2024 roku jest członkiem Komisji Kultury, Tradycji i Etyki Łowieckiej, Komisji Promocji Łowiectwa oraz członkiem Rady Programowej miesięcznika „Łowiec Polski”.

Członkowie Zarządu Okręgowego

45 lat, posiada wykształcenie wyższe, ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu kierunek Zarządzanie przedsiębiorstwem. Od 2003 r. jest członkiem PZŁ. Członek KŁ „Łabędź” w Iławie, KŁ „Miłośników Łowiectwa” w Warszawie, „Słonka” Małdyty z siedzibą w Zalewie. W 2006 roku zdobył uprawnienia selekcjonerskie, organizator i uczestnik licznych wydarzeń łowieckich. Prezes Zarządu – EVERDOORS Sp. z o.o., której jest właścicielem. Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach łowieckich – ojciec został odznaczony Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej – jest myśliwym od ponad 40 lat.

Posiada wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu strategicznym , bogate doświadczenie w kierowaniu dużymi organizacjami i zespołami, specjalistyczna wiedza i praktyczne umiejętności w zarządzaniu budżetem firmowym, wieloletnie doświadczenie w budowaniu i utrzymywaniu kluczowych relacji biznesowych. Inicjowaniu i organizowaniu wydarzeń promujących myślistwo i ochronę przyrody. Jako były członek zarządu koła łowieckiego – posiada praktyczną wiedzę z zakresu gospodarki łowieckiej, w tym zarządzania populacją zwierzyny, ochrony środowiska, planowania działań łowieckich oraz organizacji i prowadzenia polowań.

 

 

55 lat, jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 1994 roku. Początkowo, przez wiele lat, był związany z KŁ „Bór” w Wipsowie, w którym pełnił m.in. funkcje sekretarza oraz członka komisji rewizyjnej. Obecnie jest członkiem KŁ „Anser” w Olsztynie.

Współpracował z Zarządem Okręgowym PZŁ w Olsztynie prowadząc szkolenia oraz egzaminy zarówno dla nowo wstępujących do Związku, jak i dla kandydatów
na selekcjonerów. Pełnił także funkcję Redaktora Naczelnego czasopisma „Myśliwiec Warmińsko-Mazurski”. Za pracę na rzecz zrzeszenia został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla łowiectwa Warmii i Mazur” oraz ”Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej”.

Jest cenionym naukowcem oraz nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Całe swoje życie zawodowe poświęcił zagadnieniom dotyczącym hodowli zwierząt dziko żyjących oraz ekologii. Jest autorem około 800 pozycji literatury z tego zakresu (publikacji naukowych, artykułów popularno-naukowych, doniesień konferencyjnych, itp.). Jest także autorem i współautorem 10 książek o ww. tematyce, spośród których warto wymienić: „Atlas patologii dzikich zwierząt”, „Zwierzęta łowne – zasady prawidłowego pozyskiwania i zagospodarowania”, „Chów i hodowla fermowa jeleniowatych” oraz 3 monografie dotyczące bobra europejskiego. Kilka pozycji książkowych z Jego  udziałem zostało wydanych za granicą, w języku czeskim („Pece o zver a zivotni prostredi” oraz „Myslivost” – tomy 1 i 2). Ponadto, w 2024 roku w podręczniku „Łowiectwo” pod red. H. Okarmy oraz A. Tomka  zamieścił rozdział „Dobrostan i ochrona zwierzyny”.

 

 

57 lat, z-ca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Członek PZŁ od 1991 r. w latach 1991 – 1994 r.  członek KŁ „Przylesie”  przy Wydziale Leśnym AR w Poznaniu. W 1994 r. przyjęty w poczet członków KŁ  „Bór” w Wipsowie aktualnie pełni funkcję prezesa koła. W latach 1996 – 1998 był członkiem komisji rewizyjnej, następnie pełnił funkcję łowczego koła. Trzykrotnie wybierany na delegata na Okręgowy Zjazd Delegatów, członek Komisji Hodowli Zwierzyny przy ZO w Olsztynie.

 

 

 

46 lat, posiada wykształcenie wyższe, w 2004 r. ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie,
w 2008 r. ukończył Studium Specjalizacyjne z Chirurgii Weterynaryjnej w Puławach.

Radosław Pieńkowski, członkiem PZŁ jest od 1997 roku w 2000 roku uzyskał uprawnienia selekcjonerskie a w 2017r. ukończył szkolenie dotyczące ochrony gatunkowej bobra i zasad postępowania przy ograniczeniu liczebności i populacji tego gatunku. Prelegent podczas szkoleń z zakresu bioasekuracji ASF oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach u psów myśliwskich.

Od początku związany z KŁ. „Żuraw” Ruciane-Nida z siedzibą w Pieckach, w którym pełnił funkcję skarbnika, a obecnie sekretarza koła. Od sześciu lat dodatkowo przyjęty w poczet członków KŁ. „Słonka„ w Srokowie. Delegat na Okręgowy Zjazd, członek Komisji Hodowli przy ZO PZŁ. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego oraz czynny zawodnik strzelectwa myśliwskiego, pasjonat kynologii. Za swoją pracę na rzecz łowiectwa odznaczony „Brązowym Medalem za Zasługi dla Łowiectwa” i „Zasłużony Myśliwy Warmii i Mazur”.