Do Krainy Wiecznych Łowów odszedł nasz Kolega, Wiesław Gitowt

Do Krainy Wiecznych Łowów odszedł nasz Kolega, Wiesław Gitowt

śp. Wiesław Gintowt

Z przykrością dzielimy się smutną informacją. W miniony piątek 18 czerwca 2021 r. w wieku 91 lat zmarł nasz nieoceniony Kolega, szlachetny człowiek społecznik, prezes Okręgowego Sądu Łowieckiego PZŁ w Olsztynie, sędzia Wiesław Gintowt.

Funkcję tę pełnił nieprzerwanie od 1990 r. Imponujący jest też jego staż łowiecki – 61 lat. Do PZŁ wstąpił w 1960 r. i związał się z KŁ „Głuszec” w Olsztynie, któremu był wierny do ostatnich dni swego życia.

Urodził się na ziemi wileńskiej w Święcianach 13 czerwca 1930 r. Po wojnie, po repatriacji z terenów wschodnich, swoje życie związał z Olsztynem. Tu zawodowo pracował jako sędzia Sądu Rejonowego, zdobywając autorytet i uznanie. Praca zawodowa, która pochłaniała większość czasu młodego prawnika nie przeszkodziła w realizowaniu pasji swojego życia – wędkarstwa i łowiectwa. Po drodze był jeszcze sport i szereg innych zainteresowań.

Niewątpliwą zasługą kol. Wiesława Gintowta było zorganizowanie pracy Wojewódzkiego Sadu Łowieckiego jeszcze w latach 60-tych na wzór sądów powszechnych. A trzeba zaznaczyć, że w tym czasie specjalistów w naszym sądownictwie łowieckim było niewielu. Praca ta była doceniona przez Główny Sad Łowiecki w Warszawie, który niejednokrotnie zwracał się z prośbą o opinię w toczących się procesach.

Za swoje zasługi dla łowiectwa był odznaczony: brązowym, złotym MZŁ i najwyższym odznaczeniem łowieckim „Złomem” oraz odznaką Zasłużony Myśliwy Warmii i Mazur.

Takich osobowości jak sędzia Wiesław Gintowt z pewnością będzie nam brakowało. Okręgowe władze łowieckie wszystkich szczebli pochylają głowę przed tak szlachetną postacią, której dane było przeżyć tyle lat wspólnie z nami z takim oddaniem i zaangażowaniem w sprawy łowieckie. Drogi seniorze Wiesławie będzie Ciebie nam brakowało. Niech knieja warmińska i mazurska szumi przyjaźnie nad Twoją mogiłą.