„Oko w oko z dzikim zwierzem”

„Oko w oko z dzikim zwierzem”

W Szkole Podstawowej w Biesalu zostały przeprowadzone zajęcia o bezpieczeństwie w czasie wakacji  pt. „Oko w oko z dzikim zwierzem”, czyli jak zachować się przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem.

Wakacje to czas wypoczynku na łonie natury. Bardzo często wyjeżdżamy na wycieczki do lasu. Spotykamy wtedy tam zwierzęta dziko żyjące.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakich zachowań należy unikać, aby nie stać się obiektem ataku zwierząt. Oto kilka rad: zachowaj spokój, nie wykonuj gwałtownych ruchów, trzymaj bezpieczną odległość.

Ważnym elementem spotkania było poinformowanie uczniów o niezabieraniu młodych zwierząt z lasu. Bardzo często ludzie myślą, że „zwierzęca mama” zostawiła je na pastwę losu. Otóż tak nie jest. Należy wtedy oddalić się z tego miejsca, gdzie znaleźliśmy malca.

Zarówno uczniowie młodsi, jak i starsi z dużym zainteresowaniem wzięli udział w dyskusji, która odbyła się podczas spotkania.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał poradnik pt. „Oko w oko z dzikim zwierzem”, który został przygotowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie, a przez Koło Łowieckie „Kudypy” rozdystrybuowany.

 

Mirosława Gromacka

Szkoła Podstawowa w Biesalu