Wielkie Święto w Gminie Lubawa

Wielkie Święto w Gminie Lubawa

Koło Łowieckie Ryś 1924 w Lubawie, jako lokalny dzierżawca obwodów łowieckich znajdujących się na terenie gminy miało przyjemność uczestniczyć w tegorocznym święcie plonów organizowanym  przez wieś Tuszewo, w dniu 29.08.2021 r.

Myśliwi stając na wysokości zadania zorganizowali konkursy dla dzieci sprawdzające: sprawność, celne oko oraz wiedzę z dziedziny terminów łowieckich. Zainteresowanie grupy najmłodszych było ogromne, co skutkowało kolejkami do “Myśliwskiego Koła Fortuny”, a w zamian uczestnicy za swoją wiedzę otrzymywali upominki.

Na stole “Darów Natury” nie mogło oczywiście zabraknąć wyeksponowanych wyrobów z dziczyzny łącznie z nalewkami i “Duchem Puszczy”, który miał najlepsze powodzenie u odwiedzających stoisko. Odwiedziły nas setki osób, które w rozmowach zadawały mnóstwo pytań o dzisiejsze łowiectwo. Dzień ten był też dobrą okazją do rozmów z lokalnymi rolnikami  poruszającymi  temat ASF-u, który puka im do drzwi. Omawialiśmy również zasady bioasekuracji, które  dotyczą nasz wszystkich, nie tylko myśliwych.

Była  to pierwsza impreza tego typu, w której nasze koło brało udział, ale już dziś wiemy, że nie ostatnia. Ciepłe przyjęcie, merytoryczne rozmowy oraz uśmiech na twarzach mieszkańców i gości  wymusza na nas przyszłoroczne uczestnictwo w Dożynkach Gminnych.

 

Pozdrawiamy

Myśliwi z Rysia

Darz Bór