Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Olsztyn

Światowy dzień dokarmiania zwierzyny w KŁ „Szarak ” Kętrzyn

To już III taki wyjazd, który ma na celu zapełnić paśnik pożywieniem z okazji obchodzonego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej oraz Dnia Przyrody. Podczas wyjazdu dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice, Dyrektor Gok-u Kętrzyn p. Marta Szmyd oraz myśliwi z Koła Łowieckiego „Szarak” Jan Szczęsnowicz, Sekretarz – Krzysztof Kwiecień, Prezes – Marek Mróz, Podłowczy – Marcin Krysiak, Michal Kamiński jednocześnie reprezentant klubu sportowego „Alfa” w Kętrzynie, Gabriela Ulewicz, Stanisław Stefaniuk.

Do lasu udaliśmy się Starem 266 KŁ „Szarak”, którym powozi niezawodny Stanisław Stefaniuk. Na miejscu, po rozłożeniu karmy, otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki z logiem koła „Szarak”. Następnie p. Krzysztof Kwiecień przybliżył nam historię lasu, jego mieszkańców oraz ciekawostki związane z najczęściej spotykanymi dzikimi zwierzętami.

Dalej udaliśmy się do domku myśliwskiego. Tam czekała na nas p. Gabriela Ulewicz, przedstawiciel Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Mrągowo. Wprowadziła nas w tajniki umiejętności współżycia człowieka z przyrodą. Na przemian z p. Krzysztofem Kwietniem dostarczyli nam wiele ciekawych informacji na temat zachowań znanych nam gatunków leśnych zwierząt.

Cudownie było usłyszeć odgłosy byka jelenia (szlachetną sztukę wabienia jeleni), która zademonstrował p. Krzysztof Kwiecień na tubie. P. Gabriela zaś zagrała nam na sygnałówce takie utwory jak: ” jeleń na rozkładzie”, „zając…”, „lis…” itp.

Po wysłuchaniu naszych prowadzących udaliśmy się na podwórko, gdzie czekało nas wiele atrakcji.

Panowie Michał Kamiński oraz Marcin Krysiak myśliwi z tego koła a jednocześnie członkowie klubu sportowego ” Alfa” w Kętrzynie, poprowadzili zawody strzeleckie z wiatrówki . Pierwsze miejsce w strzelaniu zajęła Weronika Boettcher, drugie zaś Kacper Napierała. Gratulacje!

Przygotowano również ognisko, przy którym można było się ogrzać i upiec kiełbaskę. Można było również pomalować, opieczętować, a nawet skropić zapachem świerkowym drewniane odznaki, które zapewniła nam p. Gabrysia. Taki wyjazd to nie tylko odskocznia od naszej codzienności, ale przede wszystkim integracja dzieci, młodzieży i myśliwych, a także ruch, świeże powietrze oraz świadomość, że robimy coś dobrego i pożytecznego.

Wielkie podziękowania myśliwym z Koła Łowieckiego ” Szarak”: Gabrieli Ulewicz, Krzysztofowi Kwietniowi, Marcinowi Krysiakowi, Michałowi Kamińskiemu, Markowi Mrozowi, Stanisławowi Stefaniukowi, Janowi Szczęsnowiczowi za wspaniałą organizację.

Sponsorom za ufundowanie poczęstunku oraz wspaniałych upominków tj. Zarządowi Koła Łowieckiego ” Szarak” w Kętrzynie, Prezesowi Koła Łowieckiego „Szarak „w Kętrzynie, Nadleśnictwu w Mrągowie Lasy Państwowe, Nadleśnictwu w Srokowie Lasy Państwowe, Klubowi Sportowemu ” Alfa” w Kętrzynie.

Dzięki hojności sponsorom i ich pomysłowości mamy jeszcze zapewnione zajęcia na nasze świetlicowe spotkania w postaci skręcenia gotowych elementów karmnika i budki lęgowej dla ptaków przekazanych przez Nadleśnictwo Srokowo.

Dziękujemy.

Opiekun świetlicy Małgorzata Szczęsnowicz

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱